منوی دسته بندی
منوی دسته بندی

تاثیر نام دامنه بر سئو

تاثیر نام دامنه بر سئو

تاثیر نام دامنه بر سئو آیا نام سایت بر سئو تاثیر گزار است؟ این ها سوالاتی است که ممکن است قبل از ثبت دامنه برایتان به وجود بیاید. بسیاری از افراد تصور می کنند که وجود کلمه کلیدی در نام دامنه بر سئو تاثیر گزار است و بسیاری این مورد را رد می کنند. در مقاله ای که قبلا با موضوع هاست و دامنه چیست؟ اشاره ای به این موضوع داشتیم ولی در این مقاله مفصل تر در رابطه با تاثیر نام دامنه بر سئو صحبت می کنیم. در این مقاله می خواهیم به سوالاتی که برای شما قبل از ثبت دامنه پیش بیاید پاسخ دهیم. پس در ادامه محتوای تاثیر نام دامنه بر سئو با ما همراه باشید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

 

آیا نام سایت بر سئو تاثیر گزار است؟

در اولین قسمت از محتوای تاثیر دامنه بر سئو می خواهیم به سوال آیا نام سایت (دامنه) بر سئو تاثیر گزار است برویم. خب همانطور که گفتیم بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر کلمه کلیدی در نام دامنه باشد در سئو تاثیر خوبی دارد.
قبلا این موضوع بود که وجود کلمه کلیدی در نام دامنه روی سئو تاثیر می گذارد ولی امروزه بعید است گوگل برای این مسئله اهمیتی قائل باشد. بیش از 200 فاکتور برای رتبه بندی وجود دارد که در سئو سایت شما تاثیر می گذارد و اصلا دلیلی ندارد که برای این موضوع اهمیتی قائل شوید.

با وجود الگوریتم های جدید و پیشرفته گوگل و سایر موتور های جستجو مثل بینگ و یاهو دیگر آنقدر ضعیف نیستند که با دیدن کلمه کلیدی در نام دامنه در رتبه بندی آن را لحاظ کنند. برای اینکه با بخشی از فاکتور های تاثیر گزار در سئو آشنا شوید حتما مقاله سئو چیست؟ چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟ مطالعه کنید تا ببینید که فاکتور های بسیار و مهمی برای رتبه بندی سایت در کلمات کلیدی وجود دارد که بعید است گوگل و سایر موتور های جستجو دیگر به وجود کلمه کلیدی در نام دامنه توجه کنند.

عامل تاثیر گزار بر سئو سایت عمر دامنه است. هر چقدر Domain Authority سایت شما عدد بالاتری داشته باشد برای موتور های جستجو قابل اعتماد تر است و سایت شما در کلمات کلیدی هدف در نتایج بهتری قرار می گیرد. برای بررسی Domain Authority می توانید از طریق سایت MOZ این مورد را بررسی کنید.

کلام پایانی

با وجود الگوریتم های پیشرفته موتور های جستجو دیگر توجه به این مورد که وجود کلمه کلیدی در نام دامنه در سئو سایت تاثیر گزار است بعید است. اگر هم فرض کنیم که وجود کلمه کلیدی در نام دامنه تاثیر گزار است باید بگوییم با وجود دیگر فاکتور های رتبه بندی تاثیر این مورد بسیار بسیار ناچیز است و آنقدر اهمیت ندارد که شما وقت زیادی را برای این مورد تلف کنید. حتما به شما پیشنهاد می کنم دو مقاله زیر را مطالعه کنید تا اطلاعات شما در زمینه هاست و دامنه و همچنین سئو افزایش پیدا کند.
هاست و دامنه چیست؟
سئو چیست؟ چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

امیدوارم که محتوای تاثیر نام دامنه بر سئو برای شما مفید بوده و جواب سوال آیا نام سایت بر سئو تاثیر گزار است؟ را گرفته باشید. اگر این محتوا برای شما مفید بود لطفا برای دوستان خود نیز ارسال کنید که از این محتوا استفاده کنند.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =