منوی دسته بندی
منوی دسته بندی

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسو چیست؟ یا طراحی سایت واکنش گرا چیست؟ چرا باید سایتمان ریسپانسیو باشد؟ این ها سوالاتی است که رسیده به جواب آنها برای مدیران وب سایت ها بسیار مهم است. ریسپانسیو بودن سایت در سئو وب سایت شما هم تاثیر گزار است. اگر علاقه دارید که بدانید طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ کافی است که با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

 

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

خب اولین سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که اصلا طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ کلمه Responsive (ریسپانسیو ) به معنای واکنش گرا در اصطلاح به وب سایتی گفته می شود که نسبت به دستگاهی که کاربر وب سایت شما با آن وارد وب سایت شما می شود کامپیوتر، تبلت، موبایل واکنش نشان داده و بر مبنای اندازه صفحه نمایش دستگاه کاربر شما سایت برای آنها به نمایش در می آید.

 

سایت ریسپانسیو

چرا باید سایتمان ریسپانسیو باشد؟

ریسپانسیو بودن سایت در سئو سایت شما و همچنین ماندگاری بیشتر کاربر در سایت بسیار تاثیر گزار است. یکی از معیار های گوگل برای رتبه بندی سایت ها ریسپانسیو بودن سایت است. اگر سایت شما به خوبی ریسپانسیو شده باشد بیشتر مورد توجه ربات های گوگل قرار خواهد گرفت در نتیجه رتبه بهتری به سایت شما در نتایج گوگل خواهد داد.

همچنین ریسپانسیو سایت باعث می شود و قتی کاربر وارد وب سایت شما راحت تر بتواند کار خود را انجام دهد و از سایت شما فراری نشود. اگر کاربر به دنبال محصولی در سایت شما باشد اما در پیدا کردن آن محصول راحت نباشد و سایت شما ریسپانسیو نشده باشد این کار باعث فراری دادن کاربر از سایت شما می شود. و نه تنها باعث نارضایتی کاربر از سایت شما می شود بلکه Bounce Rate سایت شما نیز افزایش می یابد.

اگر طراحی سایت حرفه ای انجام شده باشد نیازی به نگرانی نسبت به ریسپانسیو بودن یا نبودن وب سایت خود نخواهید داشت. اگر سایت شما ریسپانسیو نیست می تواندی از دنیای وب کمک بگیرید کافی است سفارش خود را در این زمینه از صفحه ثبت سفارش ثبت نمایید.

 

کلام پایانی

حتما به ریسپانسیو پذیری سایت خود به عنوان یک عامل مهم دقت کنید. اگر سایت شما هنوز ریسپانسیو نشده است حتما برای ریسپانسیو کردن سایت خود بزودی اقدام کنید. ریسپانسو در سئو و فروش سایت شما بسیار تاثیر گزار است.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =