منوی دسته بندی
منوی دسته بندی

کاربرد فوتر سایت چیست؟ اهمیت فوتر در طراحی سایت و سئو سایت

کاربرد فوتر سایت چیست؟ اهمیت فوتر در طراحی سایت و سئو سایت

همه ی وب سایت ها دارای صفحات مختلفی هستند اما دو بخش در تمامی سایت ها وجود دارد که ثابت هستند یکی HEDEAR و دیگری فوتر FOOTER سایت. این دو بخش از اهمیت بالایی در طراحی سایت برخوردار هستند که در این مقاله قصد داریم در رابطه با کاربرد فوتر سایت چیست؟ اهمیت فوتر در طراحی سایت و سئو سایت صحبت کنیم. بزودی مقاله ای هم در رابطه با HEDEAR سایت منتشر خواهیم کرد لطفا با ما در ادامه همراه باشید و شما هم از این نکات برای طراحی سایت و سئو سایت خود استفاده کنید و به اهمیت این موضوع پی ببرید.

نکاتی که باید در فوتر سایت خود استفاده کنید :

فوتر بخشی از سایت است که در تمامی صفحات در قسمت انتهایی سایت قرار دارد و از اهمیت زیادی را در طراحی سایت و سئو سایت برخوردار است. در طراحی سایت باید به خوبی به نکات زیر توجه کرد :

1- آدرس و شماره تماس خود را بنویسید :

در قسمت فوتر می توانید آدرس و شماره تماس خود را بنویسید، این کار 2 فایده دارد. اولین فایده اینکه کاربر به راحتی راه ارتباطی با شما را در نگاه اولی که به سایت می اندازد پیدا می کند و با شما سریعتر میتواند ارتباط برقرار کند. دومین فایده می تواند در سئو سایت شما هم تاثیر گزار باشد با این کار گوگل سریعتر آدرس محل کار شما را متوجه می شود و در سئوی محلی SEO Local سایت شما تاثیر مثبت می گذارد. و در نتایج جستجوی محلی برای کاربران سایت در نتایج بهتری قرار می گیرد.

2- کپی رایت copyright

در انتهای فوتر سایت به صورت واضح و مشخص کپی رایت وب سایت خود را بنویسید. بهتر است این قسمت را جهت رعایت حقوق کپی رایت وب سایت خود را بنویسید.

3- آخرین مقالات یا پر بازدید ترین ها

می توانید در این قسمت آخرین مقالات یا پر بازدید ترین مقالات سایت خود را قرار دهید. این کار می تواند کاربر را بیشتر جذب وب سایت کرده و کاربر زمان بیشتری را در سایت شما باشد. ماندگاری بیشتر کاربر در سایت برای گوگل دارای اهمیت است و Bounce Rate سایت شما را کاهش می دهد.

4- جدیدترین محصولات یا محبوب ترین ها

همچنین در این قسمت می توانید از جدید ترین یا محبوب ترین محصولات سایت خود نیز قرار بدهید. مثلا اگر شما محصولات پر فروش یا محبوب سایت خود را در این قسمت قرار دهید کی تواند یک حس کنجکاوی را به کاربر سایت شما بدهد که این محصول چرا پر فروش ترین است و بر روی آن کلیک کندو حتی منجر به خرید نیز شود.

5- عضویت در خبرنامه

می توانید در این قسمت ایمیل کاربران خود را برای عضویت در خبرنامه و دریافت آخرین مقالات و اخبار سایت در میل باکس آنها دریافت کنید. و یا حتی می توانید به ازای دریافت ایمیل آنها هدیه دهید و در آینده ایمیل مارکتینگ انجام دهید.

جمع بندی

در این محتوا سعی کردیم با زبانی ساده کاربرد فوتر سایت چیست؟ اهمیت فوتر در طراحی سایت و سئو سایت را توضیح دهیم و شما هم به اهمیت این بخش از سایت پی ببرید. سعی کنید نکاتی که در این مقاله برای شما گفته شد را در سایت خود پیاده سازی کنید و تاثیر فوتر را در سایت خود ببینید.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =