منوی دسته بندی
منوی دسته بندی

URL چیست؟ چگونه URL مناسب سئو بسازیم؟

URL چیست؟ چگونه URL مناسب سئو بسازیم؟

URL سایت یکی از مهم ترین و اساسی ترین معیار های سئو استفاده از URL مناسب است. در این مقاله می خواهیم URL چیست؟ چگونه URL مناسب سئو بسازیم؟ را توضیح دهیم. URL مناسب می تواند به ایندکس شدن مطالب سایت شما در گوگل کمک کند. که معمولا مدیران سایت ها به URL بی توجهند. در ادامه این محتوا URL را برای شما توضیح می دهیم و بعد توضیحات لازم برای ساخت یک URL مناسب و بهینه شده برای موتور های جستجو را بیان می کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید و از نکات ویژه ای که گفته می شود دقت کنید.تا به خوبی مفهوم URL چیست؟ چگونه URL مناسب سئو بسازیم؟ را درک کنید.

 

URL چیست؟

 

URL چیست؟

اگر مثل تصویر بالا به کادر قرمز رنگ بالا شما هم به مرورگر خود دقت کنید یک نمونه URL می بینید. URL مخفف Uniform Resource Locator می باشد اصطلاح URL و شیوه‌ی استفاده از آن را شخصی به نام تیم برنرز لی پیشنهاد و طراحی کرده است .به زبان کاملا ساده URL همان آدرس سایت یا آدرس مطالب ، فایل ها و… می باشد. مثل URL زیر که آدرس صفحه وبلاگ سایت است :
https://donyayeweb.com/وبلاگ/

بخش های اصلی یک ساختار URL شامل چیست؟

یک آدرس URL از سه قسمت تشکیل می شود به طور مثال URL مقابل : https://donyayeweb.com/home

قسمت اول http یا https :

در قسمت اول یک URL یک عبارت http یا https به عبارتی به این دو پروتکل ارتباطی می گویند که برای دسترسی به وب سایت ها قرار می گیرند.

قسمت دوم مثال donyayeweb.com :

در قسمت دوم شما آدرس دامنه وب سایت را می بینید مثل آدرس دامنه سایت ما donyayeweb.com . اگر مفهوم دامنه برای شما جدید است می توانید به محتوای هاست و دامنه چیست؟ بروید و با مفهوم هاست و دامنه به خوبی آشنا شوید.

قسمت سوم home :

قسمت سوم هم شامل آدرس صفحه یا فایل یا منبع مورد نطر ماست. در URLکه مثال شده شده شما با پروتکل https به صفحه home می روید.

نکته : URL یک مبحث بسیار بزرگ است و اطلاعاتی که ما در این محتوا می نویسم کاملا به زبانی ساده بیان می شود و دید ما در نوشتن این محتوا عموم کاربران است که با خواندن محتوای URL چیست؟ چگونه URL مناسب سئو بسازیم؟ به خوبی با مفهوم URL آشنا شوند.

 

چگونه URL مناسب سئو بسازیم؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم استفاده از URL مناسب یکی از مهم ترین و اساسی ترین معیار های سئو است. در ادامه قصد داریم نکاتی را برای نوشتن یک URL مناسب را برای شما بیان کنیم. از این به بعد محتوا را با دقت 2 برابر مطالعه کنید.

قبل از اینکه یک آدرس صفحه مبتنی بر سئو را بنویسیم باید کلمه کلیدی اصلی هر صفحه یا محتوا را تعیین کنیم. هر صفحه یا محتوا روی یک کلمه کلیدی متمرکز است. یکی از قسمت هایی که مورد توجه خرنده های گوگل هستند آدرس اینترنتی یا همان URL صفحه است. پس از اینکه کلمه کلیدی صفحه مورد نطر را مشخص کردیم باید URL آن را نیز بهینه کنیم. که در ادامه به صورت کامل توضیح می دهیم :

 

استفاده از کلمه کلیدی در URL صفحه :

URL صفحه باید متناسب با نوع موضوع محتوای مربوطه باشد. حتما کلمه کلیدی صفحه خود را در URL صفحه بیاورید بدون هیچ حرف اضافه ای چرا که همانطور گفتیم URL صفحه یکی از قسمت هایی است که مورد توجه خزنده هاست از این رو حتما کلمه کلیدی را در URL بیاورید.

حذف حروف یا کلمات اضافه و بی معنی :

در آدرس صفحه از آوردن کلمات اضافی و بی معنی مثل “از” “و” و… خودداری کنید.

ار URL کوتاه استفاده کنید :

آدرم ها و حتی خزنده ها URL های کوته را دوست دارند. از این پس حتما سعی کنید زا URL های کوتاه با کلمات کلیدی استفاده کنید.

 

کلام پایانی

از این نکات در ساخت URL های جدید خود استفاده کنید چرا که اگر URL های قدیمی خود را تغییر دهید تمام لینک های سایت شما شکسته می شود. پس از این نکات برای آردس صفحات آینده خود استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم نکات ساده ای که در ساخت URL بهینه برای موتور های جستجو تاثیر گزار است را بیان کنیم. و این مبحث را زیاد سختو پیچیده نکنیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد.

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =